Strilen / Nyheter / I fengsel for sextrakassering
Brukernavn 
Passord 
 

I fengsel for sextrakassering

Ein mann i 30-åra frå Nord­hord­land er i Nordhordland tingrett dømd til 120 dagars fengsel for seksuell trakassering av to mindreårige jenter.

Publisert 03.02.10 17:19
Endret 03.02.10 17:16


Mannen er mellom anna dømd for å ta teke jentene på brysta utanpå kleda. Den eine skal han også ha teke på kjønnsorgana samstundes som han sjølv onanerte.

Det gjekk ei god stund før jentene fortalde om sakene til vaksne, og i tillegg gjekk det over eitt år frå politiet fekk melding til saka kom opp. Dette vert av retten trekt i formildande retning.

Domfelte nektar for staffskuld, men retten festar lit til jentene sine forklaringar.

Mannen må også betala 50.000 kroner til den eine jenta, som har fått psykiske problem etter hendinga. Ho har også måtta flytta til ein annan skule for å unngå å møta domfelte.


Tips andre

Skriv ut

Tips en venn




Norovirus på Knarvik sjukeheim

Norovirus på Knarvik sjukeheim

16 bebuarar på Knarvik sjukeheim er smitta av Noroviruset. – At dei eldre er smitta, er uheldig, seier kommunelege Lars K. Lie, som har sett restriksjonar på besøk.

    Byggjer ut i Alvermarka

    Byggjer ut i Alvermarka

    Den kristne grunnskulen i Alvermarka får ny andre-etasje.

      Med ein 6. sans i magen

      Med ein 6. sans i magen

      LINDÅS: Dersom du lurte på om det var Tore André Ekerhovd du såg på fjernsynet i går kveld, så såg du ikkje syner.

        Ras stengde veg

        Ras stengde veg

        GULEN: Fleire snøras stengde i dag, måndag, Fv 5 ved Kringla

          Hallén fotballpresident

          Hallén fotballpresident

          Ynge Hallén (41) frå Alversund er vald til ny fotballpresident.

            Rosedyrking på smertegrensa

            Rosedyrking på smertegrensa

            MELAND: Å dyrka roser i ein så kald vinter som i år med høge energiutgifter, er ein risikosport.

              Siste kortnytt

              Mest lest

              På forsiden nå